dont mess-farshid-nezakati-personal-trainer.jpg

يكي از فاكتورهايي كه به تفاوت تيپ‌هاي بدني كمك مي‌کند متابولیسم است. بعضی‌ها به شکل طبیعی کالری بیشتری نسبت به دیگران می‌سوزانند.

بعضی بدن‌ها هم انگار طراحی شده‌اند تا غذا را به عضله یا چربی تبدیل کنند در حالی که دیگر بدن‌ها هستند که این انرژی را برای سوخت تمرین استفاده می‌کنند.

عضله کالری می‌سوزاند بنابراین بدنی که به طور طبیعی اندومورف سنگین است، هر چه حجم عضلانی بدن خود را افزایش دهد، چربی‌سوزی و کات کردن برایش ساده و ساده‌تر خواهد شد.

بدن اسنان بسیار قابل سازگاری است و در کنار هزاران فرآیند متابولیکی که در آن رخ می‌دهد و همیشه وجود دارد می‌تواند وابسته به فشاری که روی آن اعمال می‌گردد از خودش واکنش متفاوتی بروز دهد.

به عنوان مثال تبدیل کردن پروتئین‌های غذا به عضله یا افزایش توانایی چربی‌سوزی برای تامین انرژی مورد نیاز بدن از جمله اتفاقاتی است که می‌تواند سازگاری بدن باشد.

اگر فوق‌العاده کم چربی و یا بسیار سنگین وزن هستید باید عملکرد تیروئید خود را با پزشک چک کنید. غده تیروئید نقش اصلی را در تنظیم متابولیسم بر عهده دارد.

وقتی تیروئید کم کار باشد خلی در بدن ما چربی سوزی اتفاق می‌افتد و زمانی هم که پرکار باشد اضافه کردن وزن به بدن تقریباً امری غیر ممکن می‌شود.

با این حال به شدت با مصرف داروهایی برای پرکار کردن تیروئید در دوره‌های کات و چربی‌سوزی مخالف هستم چرا که بسیار خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به عملکرد طبیعی تیروئید بزند.